rakomet na net

Go down

rakomet na net

Post  Arso_007 on Tue Feb 21, 2012 3:40 pm

Денеска, од 20:15 часот, Вардар ќе ги одмери силите со екипата на Металопластика во рамките на СЕХА шампионатот. Средбата ќе се игра во Шабац. На трансферот ќе биде на онлајн телевизија balkaniyum.tv cheers Сите најдобри!

СЕХА ЛИГА
ТАБЕЛА
1. Загреб 15 12 2 1 482:386 38
2. Вардар 16 12 2 2 464:414 38
3. Металург 13 9 3 1 344:229 30
4. Нексе 16 9 3 4 468:427 30
5. Татран 14 9 1 4 448:408 28
6. Борац 15 7 2 6 417:405 23
7. Ловќен 15 7 0 8 392:423 21
8. Метало. 14 4 2 8 348:364 14
9. Босна 10 3 1 6 245:296 10
10. Извиѓач 15 2 1 12 391:438 7
11. Сутјеска 14 1 1 12 317::387 4
12. Ц. Звезда 13 1 0 12 314:402 3

Arso_007
User
User

Posts : 3
Join date : 2011-06-04

View user profile

Back to top Go down

Re: rakomet na net

Post  Arso_007 on Sun Mar 04, 2012 4:25 pm

Deneska Seha liga: Nexe - Vardar od 17:25 časot CET transferot ke bide na online televizija balkaniyum.tv cheers sunny

Arso_007
User
User

Posts : 3
Join date : 2011-06-04

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum